Baza

Kategorierss
Turystyka

Turystyka (14)

Wypoczynek i rekreacja

Kulinaria

Kulinaria (4)

Regionalne żywność

Rękodzieło

Rękodzieło (3)

Unikatowe produkty i usługi

Kultura

Kultura (3)

Regionalne korzenie

Wydarzenia

Wydarzenia (9)

Wydarzenia w regionie

Chleb jak dawniej, domowy chleb na zakwasie z prastarych gatunków zbóż
Pełen opis produktu/usługiDomowy chleb na zakwasie wykonywany z mąki orkiszowej (odmiany Oberkulmer Rotkorn i Schwabenkorn) oraz mąki z pszenicy płaskurki. Waga chleba to około 600 g. Wyrabiany ręcznie w naczyniu kamionkowym.
Golonka pieczona ze Szczedrzyka
Pełen opis produktu/usługiGolonka pieczona ze Szczedrzyka, chrupiąca skórka, a pod nią soczyste, miękkie mięso. Idealna na wszelkiego rodzaju imprezy. Gotowa do odbioru ciepła na umówiona godzinę
Babski Comber Radawie
Pełen opis produktu/usługiBabski Comber! Inicjatywą organizacji takiej tematycznej imprezy, nawiązującej do dawnych zwyczajów i obrzędów wykazała się grupa dziewczyn i kobiet z sołectwa Radawie.
Kartoflada
Pełen opis produktu/usługiKartoflada! to wydarzenie którego głównym motywem przewodnim jest ziemniak. Uczestnicy mają możliwość degustacji potraw w pełni przygotowanych z ziemniaka takich jak moskole, piernik ziemniaczany itd.
Czas na Zumbę!
Pełen opis produktu/usługiCzas na Zumbę ! Zumba to dobra forma aktywności fizycznej, a uczestnictwo w zajęciach sprzyja pozytywnemu nastawieniu na co dzień. Były wspaniałą formą spędzenia wolnego czasu.
Izba Regionalna w Radawiu
Pełen opis produktu/usługiIzba Regionalna w Radawiu To miejsce stworzone przez pasjonata historii naszej małej Ojczyzny, którą jest Radawie. W miejscu tym znajdują się dawne przedmioty i urządzenie gospodarstwa domowego.

PRODUKTY REGIONALNE I TRADYCYJNE W TWOJEJ OKOLICY!

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestycja w obszary wiejskie". operacja mająca na celu:
Opracowanie systemu certyfikacji, identyfikacji wizualnej oraz bazy produktów, usług i wydarzeń dla znaku jakości obszaru LGD "Kraina Dinozaurów"
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestycja w obszary wiejskie,
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: Stworzenie systemu certyfikacji znaków jakości i pochodzenia opracowanych dla Krainy Dinozaurów